نصب خطوط انتقال

خطوط انتقال FRP یک ساختار مهندسی متشکل از لوله ها، اتصالات و ساپورتها است. سختی لوله و سازگاری بستر محل نصب، همراه با یکدیگر تعیین کننده ی یک سیستم لوله گذاری است. بنابراین کیفیت مواد مورد استفاده و روش اجرا مهمترین معیارها در یکپارچگی و افزایش کارایی ساختار خط لوله نصب شده است. 


مشخصات فنی لوله‌های FRP

لوله‌های جی.آر.پی براساس استانداردهایAWWA C 950, DIN 16868 , ASTM D 3517 , ASTM D 3262  ساخته شده و مورد آزمایش قرار می گیرند. این لوله‌ها در اقطار اسمی 100 تا 2400 میلیمتر در سه رده سفتی استاندارد2500، 5000 و 10000( N/m2 )  و رده بندی فشاری 32-6 bar ساخته می شوند. طول لوله‌ها بر حسب قطر لوله از 12-6 متر می‌باشد. نوع اتصالات لوله‌ها برای شبکه های فاضلاب ثقلی (و تحت فشار) از نظر نشت آبهای خارجی به داخل و فاضلاب داخل لوله‌ها به محیط اطراف حائز  اهمیت می‌باشد و کارخانه سازنده لوله موظف است نوع اتصال و نحوة آب بندی لوله‌ها را مطابق با استانداردهای مربوطه ارائه نماید.

روش های اتصال لوله‌های FRP

اتصال کوپلینگاتصال کوپلینگ
متداول‌ترین روش اتصال خصوصاً برای لوله‌های مدفون استفاده از کوپلینگ می‌باشد. لوله‌های تولیدی درشاخه‌های12متری معمولاً به وسیله یک کوپلینگ 2 واشره از جنس FRP به هم متصل می‌شوند. لوله و کوپلینگ می‌تواند به صورت مجزا تأمین گردد و یا در صورت درخواست، کوپلینگ مربوطه در یک طرف بر روی لوله در کارخانه، نصب خواهد شد. کوپلینگ‌های تولیدی با 2 واشر آب‌بندی می‌شوند. واشر درون شیاری که با دقت تراشکاری شده است قرار می‌گیرد. واشر کوپلینگ‌ها برای مدت بیش از 75 سال مقاومند.

اتصال چسبیاتصال چسبی

در نقاطی که احتیاج است تا خط لوله در برابر نیروهای محوری مقاومت داشته باشد معمولا از اتصال چسبی استفاده می شود. در این نوع اتصال ، آب بندی توسط دو واشر و چسب اپوکسی برای هر انتهای لوله انجام می شود. چسب اپوکسی در ناحیه اتصال بین لوله و فلنج و یا اتصالات دیگر  باعث بوجود آمدن پیوند بسیار محكمی می گردد كه در برابر نیروهای كششی خط لوله كاملاً مقاومت خواهد كرد.

اتصال فلنجی FRP

در موارد خاص امکان اتصال فلنجی لوله‌ها وجود دارد. وقتی که دو فلنج FRP در اقطار بیش از 300 میلیمتر به هم متصل می‌شوند در این روش تنها یک فلنج شیاردار و واشر همراه آن برای آب بندی کافی است .

اتصالات جوشی(hand lay up)

این اتصال با استفاده از فایبر گلاس و رزین انجام می‌گیرد و این در حالیست که اتصال نیاز به مقاومت در برابر نیروهای کششی داشته و یا جهت انجام تعمیرات صورت می‌گیرد. طول و ضخامت اتصال بر اساس قطر و فشارکاری لوله تعیین می‌گردد. این نوع اتصال نیاز به پرسنل ماهر تحت شرایط کنترل شده دارد.
 

معرفی کامپوزیتهای فایبرگلاس( Fiber Reinforced Polymer)


کامپوزیتهای فایبرگلاس جزء دسته ی کامپوزیتهای با زمینه ی پلیمری می باشد. خواص منحصر به فرد کامپوزیت پلیمری فایبرگلاس مانند سبکی، طول عمر بلند و ساختار با استحکام مکانیکی بالا باعث گردیده است تا در زمینه های گوناگون صنعتی از این ترکیب استفاده شود. کامپوزیت پلیمری فایبرگلاس قابلیت شکل دهی در ابعاد، اشکال و اندازه های گوناگون را دارا می باشد و میتواند بصورت رنگی، بی رنگ و یا شفاف نیز تولید گردد. بطور کلی کامپوزیتهای فایبرگلاس را می توان به ساختاری اطلاق نمود که الیاف شیشه و یا الیاف کربن نقش استحکام دهنده در آن را دارا است و رزین نقش نگهدارنده ی اجزاء در کنار یکدیگر را دارا می باشد. امروزه کامپوزیتهای FRP در زمینه ای گوناگون مانند هوافضا، هوانوردی، پزشکی ، صنعت خودرو و زیر ساختهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. 
کامپوزیت فایبرگلاس